Чому я обираю муасаніт

Кажуть, дорогоцінні камені володіють магічними властивостями. Алмаз дарує силу, смарагд – душевний спокій, рубін символізує любов і пристрасть. А я знайшла свій камінь, в якому втілилися всі кращі якості, і він став продовженням моїх думок і бажань.

Привіт, я Алексія Самойлова, засновник компанії Муасаніт Україна. І сьогодні я розповім вам історію маленької мрії, яка перетворилася в справу всього життя.

Мене завжди турбували питання захисту природи. Тема екології та раціонального споживання ресурсів глибоко проросла в мою свідомість, тому я ціную компанії, які використовують екологічні методи виробництва і мінімізують вплив на навколишнє середовище.

Так народилася моя пристрасть – вироби ручної роботи. Вони справжні, екологічно чисті та зі своєю душею. Я захоплююся талановитими українськими майстрами та надихаюся ними. Адже продукти, створені руками – найцінніший вид мистецтва.

А ще кілька років тому мені на очі потрапила фраза: «Роби, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є». Якщо не помиляюся, її автор – Теодор Рузвельт. Вона зачепила мене, але до кінця я не розуміла її справжнє значення. Розуміння прийшло набагато пізніше – через призму цінностей і досвіду.

Як починалася наша історія

Історія компанії “Муасаніт Україна” почалася задовго до її відкриття. Це був 2017 рік – і я навіть не знала про існування муасаніта. Але в глибині душі сподівалася, що десь існує прекрасний камінь, який радує око і не несе шкоди планеті.

Пам’ятаю, мені потрібні були нові прикраси для важливого дня. Я довго ходила по магазинах, на вітринах яких виблискували дорогі діаманти, вогняні рубіни, сліпучі смарагди. Не те, все не те. Я шукала альтернативний ювелірний камінь, який не видобувається з надр планети, як відомі природні камені. Я шукала прикраси, які б вписувалися в мої принципи і відносини з навколишнім світом. Але в ювелірних магазинах не було нічого одночасно красивого та екологічного.

Я продовжила пошуки – і дізналася, що сучасні технології вивели створення каменів в лабораторії на новий рівень. Процес не порушував принципи екології та не використовував дешеву робочу силу, як це відбувається на рудниках. Пірнувши в тему глибше, на іноземному порталі я знайшла інформацію про новий камінь під назвою муасаніт.

До того дня я точно не знала, що шукаю. Але коли побачила зображення і опис цього каменю, стало ясно – я шукала його мало не все життя. Він підкорив мене зовнішнім виглядом і своїми характеристиками. Це було кохання з першого погляду – муасаніт втілював всі мої мрії про ювелірні камені, відповідав моїм поглядам на екологію та моїй філософії.

Муасаніт: подарунок нашій планеті з космосу

Як мінерал муасаніт не існує в природі, але зосереджений у великій кількості в космосі. Його відкрили в 1893 році, коли досліджували  метеорит що впав, та виявили незначні крупиці невідомого походження. Знадобилося майже сторіччя, щоб навчитися вирощувати муасаніт в лабораторії. І тільки 15 років тому з’явився перший великий зразок, який огранили як ювелірний камінь.

Прочитавши таку історію, мені захотілося купити прикраси з муасаніта, але це виявилося непростим завданням. На українських сайтах не було жодної згадки про цей камінь.

Ніхто з продавців не чув про нього, навіть не було довідкової інформації українською мовою про такі камені.

Думка пронизала мене немов блискавка. Муасаніт обов’язково повинен з’явитися в Україні. Люди, які поділяють мої погляди, повинні знати про екологічно безконфліктний камінь і мати можливість купити його.

Так мене охопила прекрасна ідея створити справу життя, зв’язавши свої принципи екологічності і любов до ручної роботи. Я ж знаю, що українські ювеліри – талановиті майстри! Але вони часто відчувають утиски з боку великих ювелірних компаній, де процеси механізовані і виконуються машинами. В ті дні, коли план дозрівав в голові, мені хотілося літати. І так триває досі.

Компанія “Муасаніт Україна” – це не просто бізнес, це справа, яка втілює мої цінності, філософію і мрії. Вони тривають в кожному камені та в кожному виробі.

Мене окрилює те, що все більше людей підтримують ідею купувати ювелірні вироби з прекрасним каменем, який не завдає шкоди планеті. Мене окрилює те, що я даю ювелірам можливість реалізувати свій творчий потенціал. Мене окрилює ідея відродити інтерес українців до майстерності ручної роботи.

Зараз я дивлюся на результати свого шляху – і радію так само сильно, як і в той день, коли вперше побачила муасаніт. Я розвиваю культуру його використання, розповідаю людям про цей прекрасний камінь і нарешті розумію сенс фрази Рузвельта.

Людина відбирає у планети буквально все – чисте повітря і чисті океани, вирубує ліси заради торгових центрів і поневолює тварин заради забави. А щоб добути пару горсток діамантів, руйнуються цілі екосистеми. Ми живемо в 21 столітті – і ці реалії давно застаріли, вони не можуть тривати в сучасному світі.

Я розумію, що не можу одноосібно змінити майбутнє всієї планети. Але я можу жити згідно своєї філософії і не зраджувати себе. Нарешті я роблю, що можу, з тим, що маю, там, де я є.

Моя місія – привернути увагу людей до цього унікального каменю, розповісти про його переваги та своїм прикладом закликати задуматися про екологію.

Моя мета – розповісти, що ювелірні прикраси з муасаніта такі ж прекрасні та сяючі. Але при цьому – вони друзі нашої планети.

Сподіваюся, муасаніт і вас надихне на добрі справи. Я бажаю кожному відчути крила за спиною і одного разу прокинутися з розумінням того, що мрії збулися.

Муассанит: подарок нашей планете из космоса

Що таке Муасаніт?

Муасаніт – це рідкісний мінерал, який в природному вигляді на Землі зустрічається тільки в мізерних кількостях і тільки в місцях