Як чистити та доглядати за муасанітом

Одне з найчастіших питань: “Як правильно доглядати та очищати вироби з муасанітом”. Ми вирішили написати невелику інструкцію, яка допоможе Вам зберегти надовго блиск та гру каменю, як у перший день покупки.

Муасаніт — один із найміцніших каменів, що використовуються в ювелірних виробах. Його жорсткість становить 9.25-9.5 за шкалою Мооса. Це означає, що цей камінь стійкий до подряпин та щоденного зносу. Для порівняння, найтвердіший мінерал на Землі — алмаз, має 10 балів.

Однак, як і всім ювелірним каменям, муасаніту потрібен регулярний догляд, щоб камінь залишався сяючим на довгі роки. На щастя, доглядати за муасанітом досить просто, і Ви можете робити це навіть удома.

 

Зберігання

Один із перших пунктів, який Вам обов’язково знадобиться після придбання виробу з муасанітом — скринька для зберігання прикрас. Вона захистить камінь від пилу, і допоможе зберегти виріб якомога довше в первозданному вигляді.

Найкраще зберігати прикрасу з муасанітом окремо в мішечку або шкатулці з тканинною підкладкою та відділеннями, що відділяють його від інших виробів. Муасаніт дуже твердий, а це означає, що він може подряпати інші, більш м’які дорогоцінні камені та метали.

 

Очищення муасаніту в домашніх умовах

Згодом Ви можете звернути увагу, що муасаніт ніби втратив свій блиск. Це стосується не тільки каменю муасаніт, а й виробів із діамантами та іншими каменями.

Справа в тому, що через постійний контакт із тілом і вологою, на камені утворюється жирний шар. На його поверхню потрапляє пил та бруд, і прикраса втрачає колишній шарм.

Уникнути забруднень у повсякденному житті неможливо, але є кілька рекомендацій, як продовжити чистоту виробу:

  • Під час носіння потрібно намагатися не торкатися каменю, адже на ньому швидко утворюється жирний наліт від шкіри, пальців і рук.
  • Намагайтеся знімати прикрасу, перед косметичними процедурами. Наприклад, крем для рук легко забивається навіть у важкодоступні місця прикраси.
  • Бажано знімати прикрасу перед миттям рук. Мило та деякі різновиди антисептиків іноді містять у своєму складі гліцерин та зволожуючі компоненти, вони можуть залишати наліт-плівку на камені.

 

Чистка:

  • Найпростіший спосіб щоденного догляду — очищення медичним спиртом поверхні каменю. Ви можете використовувати тканину або серветку для того, щоб усунути жирний шар, що з’явився протягом дня.
  • Якщо Ви помітили сильне забруднення під каменем в оправі, приготуйте простий розчин із засобів для миття посуду (кілька крапель) та теплої води. Помістіть прикрасу на 10 хвилин, потім очистіть забруднення зубною щіткою з найм’якішою щетиною. Після очищення ретельно промийте водою, щоб змити залишки засобу.

* Жорсткість щетини завжди вказана на упаковці виробником.

Чистити щіткою звичайної жорсткості, зубною пастою або содою — категорично протипоказано. Їхні абразивні властивості хоч і не зможуть пошкодити муасаніту, але легко подряпають оправу з дорогоцінного металу, і прикраса потьмяніє.

  • Добре просушіть прикрасу з муасанітом за допомогою серветки з безворсовою тканиною.

 

Професійні засоби для догляду

Якщо Ви вирішили, що Вам потрібно щось професійніше ніж мило та вода, Ви можете вибрати готовий засіб для чищення ювелірних виробів, спеціально розроблений для очищення дорогоцінного каміння, таких як: алмази, муасаніт та корунд.

Виберіть нетоксичний, неабразивний очищувач, що підходить за описом для Вашої прикраси, й дотримуйтесь інструкцій, щоб Ваш муасаніт знову став блискучим.

*Будьте уважні, не всі засоби однаково підходять для різних типів металів та каміння.

 

Використання аміаку з муасанітом (нашатирний спирт)

Аміак (нашатирний спирт) дуже ефективний для очищення ювелірних виробів із муасанітами. Перед використанням надягніть захисні окуляри, рукавички та працюйте тільки в добре провітрюваному приміщенні.

Щоб приготувати розчин, розведіть 1 частину нашатирного спирту 1-2 частинами води. Помістіть прикрасу муасанітом у розчин на кілька хвилин (залежно від ступеня забруднення), а потім ретельно очистіть м’якою щіткою. Після завершення ретельно промийте проточною водою.

Муасаніт досить щільний камінь, він повністю придатний для використання в ультразвукових апаратах і добре очищається ними.

Рекомендуємо проводити професійне ультразвукове чищення в ювелірних майстернях приблизно раз на рік (залежно від рівня забруднення). Вібрації ефективно та якісно позбавлять прикрасу від бруду, навіть у дуже важкодоступних місцях. Ультразвукові ванни допоможуть повернути виробу блиск і чистоту.

Перед використанням такого чищення проконсультуйтеся з майстром, деякі різновиди закріплення дрібного каміння нестійкі до ультразвуку, і можуть вимагати перевірки. Також, таке чищення небажане для прикрас з емаллю та вставками інших, нижчого за щільністю каміння.

 

Чого слід уникати

  • Шкідливі хімікати

Уникайте сильних хімікатів. Це агресивні миючі та абразивні засоби: лак для волосся, клей, смола. Хоча вони не можуть безпосередньо пошкодити муасаніт, але збільшують скупчення бруду та зменшують блиск каменю. Іноді стійкий лак для волосся може значно утруднити очищення. При розпиленні речовина рівномірно покриває важкодоступні місця каменю і з часом грубіє (присихає). Очищення такого каменю, може вимагати повного розкріплення каменю з оправи ювеліра.

  • Випробування на міцність

Це правда, муасаніт витримує зношування і подряпини, але це не означає, що його зовсім не можна пошкодити. Сильний та одночасно різкий удар, спрямований на одну точку каменю, може призвести до сколу. Найкраще попередньо зняти кільце з муасанітом (браслет, підвіски та сережки), щоб не пошкодити його при заняттях спортом, під час походу, садівництвом та іншим.

Муасаніт можна подряпати — матеріалами або речовинами з твердістю, що перевищує твердість муасаніту. Наприклад, інструмент з алмазним наконечником або напиленням та іншими абразивами з твердістю вище 9.5 балів. Намагайтеся уникати таких контактів.

 

Муасаніт стає тьмяним?

Це найчастіше питання, яке постійно задають наші клієнти. Хороша новина полягає в тому, що якісний муасаніт ніколи не тьмяніє, на відміну від недорогих імітаторів алмазу, таких як кубічний цирконій або фіаніт.

Однак з часом, у міру накопичення бруду та нальоту, Ваш муасаніт може стати туманним, ніби з пеленою. Але оскільки муасаніт ніколи не мутніє зсередини, будь-яка плівка має чисто поверхневий характер і може бути видалена очищенням.

 

Що таке муасанітова бензинова пляма?

Масляні райдужні плями на муасаніті.

Мова про маслянистий ефект на поверхні каменю, який може виглядати як райдужні “бензинові” плями через утворення органічної плівки. Це не стійка пляма, і її можна видалити за допомогою чищення.

Найкращий спосіб очистити масляну пляму — використовувати поліроль для срібла та зубну щітку, ганчірочку. Нанесіть пензликом на поверхню муасаніта крем для полірування срібла, пройдіться по каменю круговими рухами, а потім змийте. Масляна пляма зійде, і камінь гарно засяє. Ви можете зробити це у ювеліра, який допоможе очистити пляму ретельно та охайно, не зачепивши деталі оправи.

Ви можете завжди звернутися за допомогою з очищенням прикрас в Moissanite Ukraine, або задати нам запитання, якщо потрібна додаткова консультація.

 

Як часто слід чистити муасаніт?

Немає жодних правил щодо того, коли слід чистити муасаніт. Все унікальне, і Ви можете відчути, що камінь потрібно очистити в певний момент.

Ми рекомендуємо щодня спостерігати за Вашою прикрасою та дбайливо її зберігати. Згодом, кріплення каміння слабшають, і є ризик втратити камінь. Щоб уникнути такої ситуації, звертайте увагу на раптову рухливість каменю у прикрасі. За перших сумнівів, потрібно відразу ж принести його в ремонт, де майстер перевірить закріплення, і поправить, якщо в цьому буде потреба.

Чому я обираю муасаніт

Кажуть, дорогоцінні камені володіють магічними властивостями. Алмаз дарує силу, смарагд – душевний спокій, рубін символізує любов і пристрасть. А я

Що таке Муасаніт?

Муасаніт – це рідкісний мінерал, який в природному вигляді на Землі зустрічається тільки в мізерних кількостях і тільки в місцях